Az összefüggő lepedék a fogakra, a fogak és íny közé bepréselődik, ez idővel gyulladást vált ki. Az állandóan fennálló gyulladás szövetpusztuláshoz és így a fog elvesztéséhez vezethet.
A professzionális szájhigénés kezelést évente 2-szer, de akinél gyakoribb a fogkőképződés, 3-4-szer javasolt igénybe venni.
Fogászatunkban a konzerváló fogászati beavatkozásokhoz szükség esetén fogászati mikroszkópot alkalmazunk, hogy megóvjuk betegeink fogát és a lehető legprecízebben és leggyorsabban tudjuk elvégezni a gyökérkezelést.
A konzerváló fogászat döntően a fog kemény szöveteinket megbetegedésével foglalkozik, annak diagnosztizálást, kezelését, illetőleg a gyógyító kezelés prognózisát tárgyalja.
Sem fogfehérítéssel, sem hagyományos technikákkal nem lehet elérni az a fehérségű és szépségű, tökéletes fogsort, mint amelyet a porcelán héj, héjkoronák felragasztásával elérhetünk.
Ezért választják a közéleti személyiségek, sztárok is ezt a megoldást, amennyiben valóban ragyogó fogsort szeretnének.
A fogfehérítés már több mint 100 éve létezik, ám a technikai fejlődés sokat javított az alkalmazott módszereken. A fogorvosi rendelőben a mindennapi gyakorlatban gyorsan és szépen eltávolíthatók polírpasztával, porszóró berendezéssel az olyan külső elszíneződések, amiket a dohány, a vörösbor, a kávé, a tea és az egyes gyógyszerek okoznak.